zobrazení...

28. 11. 2009 | † 05. 10. 2011 | kód autora: 62X

Tak tohle je začátek mojí úvahy na češtinu, tak si jí třeba kus přečtěte. Asi je to špatný, asi určitě, ale třeba v tom najdete nějaký ten smysl... (a nebo taky ne)... Tak tady to je... 

Tohle je úvaha. Úvaha o utrpení. Utrpení. Co psát? Každý má svůj názor. Měl by mít. Ne? Možná. Možná ano. Možná ne. To je také o názoru. Ne? Utrpení. Utrpení? Utrpení?! Vzduchoprázdno? Prázdno? Plno? Poloprázdno? Nic! Nicota. Nikdy. Nikde. Nikam. Proč? Kdo? Co? Kde? Kdy? Jak? Utrpení. Nikde nikdo. Všude všichni? Davy? NE... Proč taky? Utrpení. Je všude. Není nikde. Je tu. Není tu. Je tam. Není tam. Je? Není... Není? Je...

Co já vím? Nic? Něco? Všechno? NIC... Možná něco... Nevím... Vím, že utrpení je, bylo a bude. Vždy!

Proč? Nemuselo by být... Ne? Ano? Ne... Proč? Proč ho zhoršujeme? Proč? Proč je? Proč? Proč o něm uvažujeme? Proč? Proč existuje? Proč? Proč se vlastně ptám? Proč? Proč? Proč?! Tak proč?!? PROČ?

Ptám se. Ptám se vás. Vás. Vás čtenářů. Ptám se. Ptám se proč? Proč je utrpení? Od kdy je utrpení? Kde je utrpení? Co je utrpení? Všechno. Nic. Něco. Podle názoru. Je to různé. Vše. Nic. Něco. Možná. Třeba. Ne. Ano. Proč?

Utrpení je jako prázdný papír. Bílý. Čistý. Spíš černý. Tmavý. Pesimistický. Nepříjemný. Zlý. Zvláštní. Divný. Chladný. Nepochopitelný. Nevím... Možná. A možná taky ne... Nevím... Je to o názoru. Vše. Vše je o názoru. Je to zvláštní. Nepochopitelné (pro mě určitě). Nevím. Nevím jak pro vás. Nevím. Nevím jak pro ně. Nevím. Ani vědět nemůžu. Do hlavy vám nevidím. Chtěla bych. Nemůžu. Neumím to. Škoda. Utrpení. To pravé, to opravdové nezná každý. Ani já ne. Nevím. Nevím jaké je. Nevím. Nemůžu vědět. Nezažila jsem ho. Naštěstí. Snad ho nezažiji. Doufám. Přeji si to. Utrpení. Nepřeji ho nikomu. NIKOMU a NIKDY. Nikdy a nikomu!. Ne. Prostě NE!

Zobrazení. Zobrazení utrpení. Literatura. Hudba. Film. Umění. Design, Architektura. Fotky. Obrazy. Grafiky, Kresby, Linoryty... Vše. Ostnatý drát. Černí ptáci. Havrani. Krkavci. Opuštěné dítě. Plyšák bez ruky. Nostalgie. Vzpomínky. Vše... a zároveň NIC. Nic. Nicota. Nikde. Nikdo. Nikdy. Proč? 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.